O NÁS

Jaké je naše motto?

Pomáhejme oživit paměť a kulturu Krušnohoří...

Sdružení DoKrajin sdružuje osobnosti všech generací, které si jako krédo daly rozvoj možností pro tvorbu, vzdělávání a bádání.

V době virtuálních vztahů a zaměstnání se soustředíme k zemi, jejíž jsme interpreti a správci. Země, krajina, architektura, genius loci a kulturní dědictví v širokém chápání je naším tématem. Směřujeme k znovunalezení domova v místech, která byla postižena odcizením, sociokulturní diskontinuitou, výměnou a přesuny obyvatelstva, změnou využívání krajiny, divokým rozvojem či úpadkem regionů. Chceme obnovit pozapomenuté vzorce (nejen) české kultury, které do mysli člověka pomáhají vtisknout místo jeho života.

Personální zajištění spolku

Nejdůležitější součástí každého teamu jsou lidé, na které se můžete spolehnout. Ani u nás to není jinak. Představíme vám některé současné tváře. Je nás ale mnohem více, než by se vešlo na tuto stránku.

Jsou věci, které nás hřejí u srdce

A čísla která mluví...

150000+

shlédnutí videí Great Walks na YouTube

10

Let zkušeností s oživováním paměti Krušnohoří

19

realizovaných projektů z regionálních a EU prostředků

Základními oblastmi činnosti sdružení DoKrajin je umělecká tvorba ( hraný film, dokumentární film, fotografie, divadlo, performance, landart, site specific, hudba), vzdělávání (přednášky, tvůrčí dílny, exkurze, výlety, metodické semináře pro žáky i učitele), výzkumy (kvalitativní i kvantitativní sociologické a historické výzkumy, analýza dat, oral history, herní praktiky v rámci rozvoje komunit a dobrovolnictví) a vydavatelství (knihy, časopisy, kalendáře, cd, dvd)

Důležité dokumenty spolku

Valná hromada spolku DoKrajin 20. 1. 2022

Návrh nových stanov změna sídla 2022

Výroční zpráva spolku DoKrajin 2016 - 2021