O projektu výstavby poutního kostela Sv. Michaela Archanděla ve VVP Hradiště

Občanské sdružení DoKrajin, o.s. si vytyčilo za úkol etablovat duchovní, umělecké a historické poutě v české a středoevropské kultuře. Rádi bychom vytvořili tzv. "sudetskou pouť", jejíž první etapu bychom rádi natáhli od kostela na Skocích, přes kostel na Svatoboru, přes nový kostel na Špičáku až na zanikající osadu na Königsmühle.

Z tohoto důvodu jsme navázali spolupráci s Jakubem Tejklem a Spolkem přátel kostela na Doupově, který organizuje stavbu kostela. Rádi budeme nápomocni s obshovou náplní setkání a poutí.

Kostel Sv. Archanděla Michaela bude přístupný jen na pár víkendů v roce, hlavní veřejné poutě budou organizovány na svátek sv. Michala, tedy vždy na konci září. Sdružení DoKrajin se bude podílet na přípravě programu a samotné pouti. Po celý rok jej bude využívat Armáda České republiky.

Pár informací k stavbě kostela na Doupově

Dne 31. 7. 2012 proběhlo vyzvednutí základního kamene z ostatků původního kostela v Doupově. Odvezen byl do kamenictví Mikeš v Popovicích. Zde proběhlo vyrytí nápisu do kamene. Ten bude položen v rámci slavnostního aktu dne 26. 8. na lokalitě Špičák, která byla vybrána pro stavbu poutního kostela. Kámen bude vysvěcovat arcibiskup Dominik Duka za přítomnosti mnoha vzácných hostů z Armády ČR, politického života a místních spolků. Po této akci začne postupná úprava terénu a samotná stavba.

Dne 25. 8. 2012 proběhlo slavnostní pokládání základního kamene poutního kostela za přítomnosti armádních špiček, arcibiskupa Dudy, ministra obrany Alexandra Vondry a dalších osobností. Vybrané místo má krásnou krajinnou polohu a budeme doufat, že se zde bude kostel dobře vyjímat.

Diskuse

[1]  Jan Fišer, mail

Dobrý den, jaká je prosím aktuální situace výstavby kostela na Doupově? Díky Jan Fišer

[2]  Oto Titzl, mail

Se stavbou se nic neděje. Základní kámen tam už není a kříž, který tam byl vztyčen byl už v roce 2016 uspodu uhnilý a ležel na zemi. Letos jsem jej už nenašel. Každopádně místo bylo posekáno. Přeji pěkný den. Titzl. 16.6.2017

Vložit nový příspěvek